Memnuniyet Araştırması
Çözüm Araştırma müşteri memnuniyeti, çalışan ve bayi memnuniyeti ölçümlemelerinde duygulara odaklanıyoruz. Müşteri ve çalışan sorunlarının zaman içinde değişmeye ve gelişmeye devam ettiğini anlıyoruz, bu nedenle memnuniyet ve sadakat verilerini yorumlarken iki tür iç görü arıyoruz: Çözüm Araştırma profesyonelleri aşağıda belirtilen müşteri, çalışan ve bayi memnuniyeti araştırmalarınızda katkı sağlamaya hazırız.
Memnuniyet araştırmaları hakkında detaylı bilgi/fiyat teklifi almak için tıklayınız

Memnuniyet Araştırmaları

  • Müşterileriniz işletmenizle bizzat giderek, telefonla ya da daha fazla internet üzerinden etkileşime girerler. İyi ve kötü deneyimleri olumlu veya olumsuz duygulara yol açar. Olumlu duygularda, sadakat oluşur. Bunun sonucu kurumsal karlılık demektir. Olumsuz duygular ile sonuçlanması durumunda iş hacminiz ve karlılığınızın düşmesi anlamına gelir. İşletmenizdeki hangi temas noktalarının müşteriler arasında olumlu ve olumsuz duygulara neden olduğunu anlamak ve kurumsal karlılıklarınıza yönelik alacağınız kararlarda kritik öneme sahiptir.
  • İşinizin verimliliğini arttırmanın hayati bir yönü çalışanlarınızdır. Çalışanlarınız ürün ve hizmetlerinizin istediğiniz gibi geliştirilmesini ve sunulmasını sağlarlar. Daha da önemlisi, müşteri memnuniyeti ve sadakati üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilirler. Bu nedenle çalışanlarınızın memnuniyeti ve mutluluğu iş başarınız için hayati önem taşır.
  • Ürünlerinizin tüketiciler ile buluşması aşamasından firmanızı ürünleri ve hizmetlerine erişim imkanı sağlayan distribütörler, toptancı ve bayilerinizin markanıza olan bağlılıkları, sektörün gidişatına yönelik öngörüleri, beklenti ve yaklaşımları firmanız için anahtar rolündedir.